szybki kontakt 531 695 117 / 669 524 010

Agnieszka Poniewierka Kancelaria Radcy Prawnego

W naszej ofercie znajduje się doradztwo podatkowe, które szczególnie powinno zainteresować przedsiębiorców. W zakresie naszych działań doradzamy w kwestiach PIT, CIT, VAT, PCC, podatków lokalnych, akcyzy czy rozliczeń transgranicznych. Nie zmienia to jednak faktu, że doradca podatkowy i radca prawny zajmą się również problemami osób fizycznych.

Mimo, że nie jesteśmy doradcami podatkowymi, posiadamy wiedzę i umiejętności, a co ważniejsze – spore doświadczenie pozwalające nam na skuteczne doradztwo podatkowe.

W jakich kwestiach służymy poradą?

Podatek dochodowy - doradztwo podatkowe w Krakowie


Jest to jedna z ważniejszych kwestii w zakresie działania danego przedsiębiorstwa. Dlatego właśnie w przypadku przedsiębiorców zajmiemy się wysokiej jakości wsparciem, które obejmuje interpretowanie obecnych przepisów prawnych i opiniowanie rozliczeń CIT. Pomożemy również w optymalizacji obciążeń podatkowych, dzięki czemu podatnik zwiększy swoje dochody. Wykonamy audyt rozliczeń podatkowych i projektów umów względem ich podatkowych i prawnych skutków.

W przypadku osób fizycznych zajmiemy się optymalizacją opodatkowania wynagrodzenia, doradzimy również w przypadku otrzymania darowizny lub spadku. W imieniu Klienta możemy przygotować odpowiedni wniosek o wydanie interpretacji względem prawa podatkowego.

VAT i akcyza pomoc doradcy podatkowego

Są Państwo dystrybutorem różnych dóbr? Nasz radca prawny, zarówno jak doradca podatkowy pomoże względem podatku VAT i zgodności z przepisami prawnymi. Na bieżąco będziemy pomagali w sprawach dotyczących rozliczania podatku VAT. Określimy również skutki wykonywania danej transakcji w obrębie VAT. Oferujemy zoptymalizowanie podatkowe w przypadku handlu krajowego i międzynarodowego. Doradzimy w kwestiach związanych z rozliczaniem owego podatku oraz zinterpretujemy przepisy prawa podatkowego.

W przypadku akcyzy pomagamy przedsiębiorcom dystrybuującym energię, paliwa, tytoń, środki transportu, alkohol. Wykonamy konieczny audyt oraz wydamy opinię na temat umowy dotyczącej handlu towarem objętym akcyzą. Sprawdzimy również prawidłowość rozliczeń akcyzowych oraz zgodność z prawem określonych procedur wewnętrznych.


Podatek od nieruchomości


Doradca podatkowy w Krakowie pomoże również podczas kwalifikacji różnych elementów majątku na potrzeby rozliczeń podatkowych. Co więcej, nasza kancelaria wesprze w określeniu odpowiedniego rodzaju opodatkowania danej nieruchomości. Na rzecz klienta będziemy reprezentowali go w przypadku sporów z organami podatkowymi w ramach ustalania wysokości i sposobu rozliczania podatków. Doradztwo podatkowe sprawdzi się również w kwestii prawidłowego ujęcia środków trwałych względem podatku od nieruchomości.

Cena transferowa - Kraków


Zadaniem radcy prawnego i doradcy podatkowego jest również sporządzenie odpowiednich dokumentów dotyczących cen transferowych, których celem jest ograniczenie ryzyka podatkowego związanego z ewentualnym zakwestionowaniem kwot transakcji zastosowanych między podmiotami. Zajmiemy się przygotowaniem i aktualizacją odpowiedniej dokumentacji, opracujemy politykę cen transferowych i zasad współpracy, a także odpowiednim audytem podatkowym. Pomożemy również w kwestii wniosku o uzyskanie porozumienia cenowego.

Unikanie podwójnego opodatkowania - doradca podatkowy Kraków

Zadaniem Urzędu Skarbowego jest uzyskanie informacji od danej osoby, jakie miała dochody. Wliczają się w to również te uzyskane poza obrębem kraju. W przypadku pracy za granicą często konieczne jest zapłacenie podwójnego podatku, przez co rodzić się mogą różne problemy, w których nasz radca prawny może pomóc.

Zajmiemy się również indywidualnymi interpretacjami podatkowymi, poradami podatkowymi, prowadzimy także stałą obsługę podatkową dla przedsiębiorców. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu oferujemy profesjonalne podejście do każdej sprawy Klienta.