Agnieszka Poniewierka Kancelaria Radcy Prawnego

Kancelaria Poniewierka oferuje klientom wsparcie w wielu dziedzinach. Działalność prowadzimy obecnie w trzech lokalizacjach: Krakowie, Oświęcimiu i Busku-Zdroju. Szczegółowy zakres usług radców prawnych w zakresie prawa cywilnego obejmuje wiele czynności: od spraw związanych z ruchomościami i nieruchomościami, przez wnioski do sądu, apelacje i odpowiedzi na pozwy, aż po reprezentację przed sądem.

Czym zajmuje się prawo cywilne? Obszar działalności Kancelarii

Prawo cywilne to szeroka dziedzina, w której radca prawny może udzielić klientom pomocy w kwestiach takich, jak np.:

  • dochodzenie należności finansowych,
  • pomoc w sprawach dotyczących nabycia prawa własności poprzez zasiedzenie,
  • reprezentacja w postępowaniach eksmisyjnych,
  • ustanowienie służebności i określanie ograniczonych praw rzeczowych,
  • zniesienie współwłasności — wsparcie w procesie dzielenia majątku wspólnego.

Usługi radcy prawnego w kwestiach formalnych związanych z prawem cywilny

Kancelaria Poniewierka oferuje również pomoc w przygotowywaniu i opiniowaniu dokumentów. Czym zajmuje się prawo cywilne w tej kwestii? Do najczęściej obsługiwanych dokumentów należą umowy:

  • najmu,
  • darowizny,
  • o świadczenie usług,
  • pożyczki.

W zależności od wymagań i indywidualnej sytuacji klienta możemy pomóc również w przygotowaniu i opiniowaniu innych dokumentów, jak np. wnioski do sądu, przedsądowe wezwania do zapłaty lub dokonania innej czynności.

Reprezentacja procesowa

Radcowie prawni Agnieszka i Wiktor Poniewierka mogą również pełnić funkcję pełnomocnika w różnego rodzaju postępowaniach sądowych. Obsługa obejmuje wtedy pełen zakres – od przygotowania stosownych wniosków i pism, przez omówienie strategii działania, aż po występowanie przed sądem w imieniu klienta i apelacja w postępowaniu cywilnym. W ramach usług zapewniamy również bieżącą obsługę korespondencji oraz przestrzeganie terminów ustawowych na dokonanie poszczególnych czynności.

Kancelaria Radców Prawnych Poniewierka jest dostępna dla klientów w Krakowie, Oświęcimiu oraz Busku-Zdroju. W celu uzyskania szczegółowych informacji o oferowanych usługach lub umówienia spotkania klienci mogą skorzystać z danych z zakładki „Kontakt”.