Agnieszka Poniewierka Kancelaria Radcy Prawnego

W naszej ofercie znajduje się doradztwo podatkowe, które szczególnie powinno zainteresować przedsiębiorców. W zakresie naszych działań doradzamy w kwestiach PIT, CIT, VAT, PCC, podatków lokalnych, akcyzy czy rozliczeń transgranicznych. Nie zmienia to jednak faktu, że doradca podatkowy i radca prawny zajmą się również problemami osób fizycznych.

Mimo że nie jesteśmy doradcami podatkowymi, posiadamy wiedzę i umiejętności, a co ważniejsze – spore doświadczenie pozwalające nam na skuteczne doradztwo podatkowe oraz wsparcie podczas różnych postępowań czy kontroli organów zewnętrznych, jak i przy interpretacji obowiązującego prawa.

Konsultacje podatkowe i inne czynności

Oferujemy usługi obejmujące bieżące doradztwo w zakresie prawno–podatkowych aspektów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W szczególności przywiązujemy wagę do specyfiki branż, w jakich funkcjonują Klienci, aby zaproponować optymalne rozwiązania w ramach ciążących na nich zobowiązań, ale i przewidywać skutki finansowe dokonywanych zdarzeń gospodarczych, zawieranych umów oraz planowanych działań. Wiemy, jak ważne znaczenie ma interpretacja podatkowa, aby postępowanie w określonej sprawie było zgodne z przepisami. Oferowane konsultacje pozwalają przeanalizować konkretną sytuację i podjąć dalsze – adekwatne czynności.

W związku z tym, że podatki płacą nie tylko przedsiębiorcy, ale i osoby fizyczne, nasze porady w zakresie prawa podatkowego świadczymy również dla Klientów indywidualnych z Krakowa i okolic. Oprócz tego w kancelarii można uzyskać interpretację podatkową.

Kontrole i postępowania podatkowe

Poza poradami kwestią, w jakiej wsparciem mogą służyć doradcy podatkowi z kancelarii w Krakowie, jest np. kontrola przeprowadzana przez Urząd Skarbowy. To czynność, która u wielu przedsiębiorców powoduje dodatkowy stres. Pomoc, jaką świadczy radca prawny, dotyczy również reprezentowania Klientów zarówno w tego rodzaju sytuacjach, jak i podczas postępowań toczących się przed różnymi instytucjami oraz sądami. Jest wówczas pełnomocnikiem, udziela stosownych odpowiedzi na pytania oraz opracowuje wyjaśnienia i zastrzeżenia. Przygotowuje  też odwołania na poszczególnych etapach sprawy.

Jeśli potrzebne jest przeprowadzanie dowodu z przesłuchania strony i świadków, radca prawny może się tym zająć. Oprócz tego sporządza skargi do sądów administracyjnych. Jeśli chodzi o postępowania podatkowe toczące się na wokandzie, może zapewnić mocodawcom porady i reprezentację.

W jakich kwestiach służymy poradąZajmiemy się również indywidualnymi interpretacjami podatkowymi, poradami podatkowymi, prowadzimy także stałą obsługę podatkową dla przedsiębiorców. Możemy zaproponować wsparcie w trakcie kontroli i prowadzonych postępowań oraz konsultacje i doradztwo w sprawach.  podatkową?

Podatek dochodowy - doradztwo podatkowe w Krakowie


Jest to jedna z ważniejszych kwestii w zakresie działania danego przedsiębiorstwa. Dlatego właśnie w przypadku przedsiębiorców zajmiemy się wysokiej jakości wsparciem, które obejmuje interpretowanie obecnych przepisów prawnych i opiniowanie rozliczeń CIT. Pomożemy również w optymalizacji obciążeń podatkowych, dzięki czemu podatnik zwiększy swoje dochody. Wykonamy audyt rozliczeń podatkowych i projektów umów względem ich podatkowych i prawnych skutków.

W przypadku osób fizycznych zajmiemy się optymalizacją opodatkowania wynagrodzenia, doradzimy również w przypadku otrzymania darowizny lub spadku. W imieniu Klienta możemy przygotować odpowiedni wniosek o wydanie interpretacji względem prawa podatkowego.

VAT i akcyza pomoc doradcy podatkowego

Są Państwo dystrybutorem różnych dóbr? Nasz radca prawny, zarówno jak doradca podatkowy pomoże względem podatku VAT i zgodności z przepisami prawnymi. Na bieżąco będziemy pomagali w sprawach dotyczących rozliczania podatku VAT. Określimy również skutki wykonywania danej transakcji w obrębie VAT. Oferujemy zoptymalizowanie podatkowe w przypadku handlu krajowego i międzynarodowego. Doradzimy w kwestiach związanych z rozliczaniem owego podatku oraz zinterpretujemy przepisy prawa podatkowego.

W przypadku akcyzy pomagamy przedsiębiorcom dystrybuującym energię, paliwa, tytoń, środki transportu, alkohol. Wykonamy konieczny audyt oraz wydamy opinię na temat umowy dotyczącej handlu towarem objętym akcyzą. Sprawdzimy również prawidłowość rozliczeń akcyzowych oraz zgodność z prawem określonych procedur wewnętrznych.


Podatek od nieruchomości


Doradca podatkowy w Krakowie pomoże również podczas kwalifikacji różnych elementów majątku na potrzeby rozliczeń podatkowych. Co więcej, nasza kancelaria wesprze w określeniu odpowiedniego rodzaju opodatkowania danej nieruchomości. Na rzecz klienta będziemy reprezentowali go w przypadku sporów z organami podatkowymi w ramach ustalania wysokości i sposobu rozliczania podatków. Doradztwo podatkowe sprawdzi się również w kwestii prawidłowego ujęcia środków trwałych względem podatku od nieruchomości.

Cena transferowa - Kraków


Zadaniem radcy prawnego i doradcy podatkowego jest również sporządzenie odpowiednich dokumentów dotyczących cen transferowych, których celem jest ograniczenie ryzyka podatkowego związanego z ewentualnym zakwestionowaniem kwot transakcji zastosowanych między podmiotami. Zajmiemy się przygotowaniem i aktualizacją odpowiedniej dokumentacji, opracujemy politykę cen transferowych i zasad współpracy, a także odpowiednim audytem podatkowym. Pomożemy również w kwestii wniosku o uzyskanie porozumienia cenowego.

Unikanie podwójnego opodatkowania - doradca podatkowy Kraków

Zadaniem Urzędu Skarbowego jest uzyskanie informacji od danej osoby, jakie miała dochody. Wliczają się w to również te uzyskane poza obrębem kraju. W przypadku pracy za granicą często konieczne jest zapłacenie podwójnego podatku, przez co rodzić się mogą różne problemy, w których nasz radca prawny może pomóc.

Zajmiemy się również indywidualnymi interpretacjami podatkowymi, poradami podatkowymi, prowadzimy także stałą obsługę podatkową dla przedsiębiorców. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu oferujemy profesjonalne podejście do każdej sprawy Klienta.


 

Czytaj więcej...

Konsultacje podatkowe, Kraków - dlaczego warto?

Skorzystanie z usług związanych z kontrolą podatkową w Krakowie wiąże się z wieloma pozytywami. Przede wszystkim jesteśmy specjalistami z bogatym doświadczeniem, którym z chęcią dzielimy się z klientami. Kompleksowa obsługa, jaką oferujemy, może okazać się nieocenionym wsparciem w wielu sytuacjach związanych z interpretacją podatkową w Krakowie. Należy bowiem do niej podejść z maksymalnym skupieniem, skrupulatnością, a także wiedzą oraz znajomością obowiązujących przepisów prawa.

W wyniku podjęcia z nami współpracy można uniknąć wielu stresujących sytuacji, związanych z podejmowaniem nieodpowiednich kroków. Ponadto w swojej pracy stawiamy na dyskrecję i klarowność w kontaktach z każdym zleceniodawcą. Oferujemy konsultacje podatkowe w Krakowie, wpierając klienta w skomplikowanym obszarze podatków.

Kontrola podatkowa, Kraków - profesjonalizm i rzeczowość

Optymalizacja kosztów, jak i rozwianie wątpliwości związanych z interpretacją podatkową w Krakowie to kwestie, z którymi pomagamy klientom. Opracowujemy odpowiedni plan działania, a także dostosowujemy przekazywane porady do aktualnej sytuacji, z jaką dana osoba się zmaga.

Obsługa prawna z naszej strony obejmuje zarówno określenie celów, jak i potrzeb oraz potencjalnego ryzyka. Dlatego powierzając nam tak ważne aspekty, można zyskać gwarancję profesjonalnego zajęcia się sprawą.

Kontrola podatkowa w Krakowie to niezwykle stresujący czas dla naszych klientów, z czego doskonale zdajemy sobie sprawę. W związku z tym dokładamy wszelkich starań, aby współpraca przebiegała w komfortowych warunkach, co przekłada się na większy spokój i pewność podjęcia optymalnej decyzji.

Interpretacja podatkowa, Kraków - dlaczego my?

Tworzymy kancelarię prawniczą, której celem jest świadczenie usług o najwyższych standardach, będących rozwiązaniem problemów wielu osób. Zajmujemy się interpretacją podatkową w Krakowie, pomagając klientom w przygotowaniu najlepszej strategii, będącej odpowiedzią na aktualne potrzeby.

Doskonale wiemy, jak ważne są przemyślane i starannie opracowane kroki. Dlatego w każdym zadaniu stawiamy na dbałość o najdrobniejsze detale, mogące mieć kluczowe znaczenie dla sprawy. Kontrola podatkowa w Krakowie wymaga bogatej wiedzy w kwestii zmieniających się przepisów z zakresu prawa podatkowego, co znacząco przyspiesza proces i pozwala uniknąć niepotrzebnych opóźnień czy błędów.

Konsultacje podatkowe w Krakowie

Wybierając naszą kancelarię w celu uzyskania konsultacji podatkowej w Krakowie, można zyskać skuteczność, niezawodność oraz dyskrecję, którymi kierujemy się w trakcie wykonywania powierzonych nam zadań. W świecie zawiłych procedur oraz skomplikowanych przepisów warto zwiększyć swoje szanse na pomyślne rozwiązanie problemu. To możliwe dzięki świadczonym przez nas usługom w zakresie kontroli podatków w Krakowie.

W razie pojawienia się dodatkowych pytań warto się z nami skonsultować, abyśmy mogli udzielić na nie szczegółowych odpowiedzi.