Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /kancelaria/libraries/joomla/updater/updater.php on line 275

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /kancelaria/libraries/joomla/updater/updater.php on line 275

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /kancelaria/libraries/joomla/updater/updater.php on line 300
Pozwolenia na budowę, warunki zabudowy, wnioski, decyzje, koszt - prawo budowlane Kraków | Kancelaria prawna Agnieszka Poniewierka
szybki kontakt 531 695 117 / 669 524 010

Agnieszka Poniewierka Kancelaria Radcy Prawnego

Kancelaria w Krakowie to miejsce, w którym Klienci mogą uzyskać pomoc w zakresie spraw, jakie reguluje prawo budowlane oraz administracyjne i cywilne. Prawnicy reprezentują zarówno przedsiębiorców, inwestorów, jak i osoby prywatne. Wsparcie dotyczy m.in. kwestii związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz warunków zabudowy. Radca specjalizujący się w prawie budowlanym w Krakowie tłumaczy zawiłości prawne i przygotowuje stosowną dokumentację w celu otrzymania przez Klienta decyzji pozwalającej na rozpoczęcie danej inwestycji – na wniosek lub w formie zgłoszenia. 

Czym jest pozwolenie na budowę - prawo budowlane, Kraków

Jest ono decyzją administracyjną, którą otrzymuje się na drodze postępowania administracyjnego. Zezwala na rozpoczęcie budowania lub wykonywania innych czynności budowlanych. Niestety, nie jest ona wystarczająca, konieczna jest również zgodność z kodeksem postępowania administracyjnego, aby rozpocząć prace budowlane w Krakowie. Pozwolenie na budowę jest podstawą jakiegokolwiek dalszego działania. Dlatego też profesjonalna obsługa prawna na tym polu często okazuje się być niezbędna. 
Tydzień przed rozpoczęciem budowy, należy powiadomić o tym odpowiednie organy nadzoru budowlanego. Budowę można rozpocząć, jeżeli owe organy nie wniosą sprzeciwu.

Nasza kancelaria w Krakowie może pomóc w przygotowaniu wniosku lub zgłoszenia, aby uzyskać pozwolenie na budowę.

Czym są warunki zabudowy obowiązujące w ramach prawa budowlanego w Krakowie?

Są to pewne wyznaczniki, na podstawie których może zostać wydana decyzja o warunkach zabudowy. Mowa tutaj między innymi o linii zabudowy, wielkości powierzchni zabudowy w kontekście wielkości działki, szerokość elewacji frontowej, wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej i geometria dachu.

Wszystkie wymienione elementy są niezwykle istotne, jeśli chodzi o przygotowanie do wdrożenia inwestycji w Krakowie. Pozwolenie na budowę musi uwzględniać najważniejsze parametry techniczne.

Kraków - pozwolenie na budowę i Warunki zabudowy :

-Teren musi mieć dostęp do drogi publicznej.
-Przynajmniej jedna sąsiednia działka tej samej drogi publicznej jest zbudowana w sposób, który pozwala określić wymagania nowej zabudowy według zasady dobrego sąsiedztwa.
-Sieć uzbrojenia terenu jest wystarczająca dla planowanej budowy.
-Decyzja musi być zgodna z odrębnymi przepisami.
-Nie jest wymagana zgoda na danym terenie w kwestii zmian np. gruntów rolnych na nierolnicze.

Kancelaria prawna, Kraków - pozwolenie na budowę

Nie trzeba być właścicielem terenu czy nieruchomości lub mieć prawo do dysponowania nim na cele budowlane, aby móc wystąpić z wnioskiem o ustalenie warunków zabudowy. Decyzję w tej kwestii powinien wydać urząd właściwy dla lokalizacji danej inwestycji. 


Potrzebujesz pomocy w zakresie prawa budowlanego w Krakowie? Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Kancelaria Radcy Prawnego w Krakowie pomoże Ci, jeżeli planujesz budowę! Możesz dowiedzieć się, jak wystąpić o warunki zabudowy, kiedy wymagane jest pozwolenia na budowę oraz jak przeprowadzić inwestycję zgodnie z prawem budowlanym. Kraków stanowi miasto, w którym z roku na rok wdrażanych jest coraz więcej inwestycji, a nasze doświadczenie pozwala na zabezpieczenie całej operacji od strony prawnej.

 

Czytaj więcej...

Kraków - pozwolenie na budowę w praktyce

Nie tylko uzyskanie pozwolenia na budowę w Krakowie stanowi wyzwanie dla inwestorów. Prawnicy posiadają bogate doświadczenie w obszarze prawa budowlanego oraz administracyjnego, które pozwalają na skuteczne wsparcie klientów na każdym etapie inwestycji.

W Krakowie pozwolenie na budowę to tylko początek drogi. Wspieramy klientów także w zakresie bieżącej obsługi prawnej, sporządzania opinii i pism, a także w negocjacjach oraz mediacjach dotyczących spraw budowlanych.

Kraków, pozwolenie na budowę - wieloletnie doświadczenie w branży

Prawo budowlane to dziedzina, która nieustannie się rozwija, a przepisy są często zmieniane i aktualizowane. Dlatego tak ważne jest, by śledzić na bieżąco wszelkie zmiany oraz interpretować je w sposób korzystny dla klienta.

Nasza kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze prawa budowlanego w Krakowie. To pozwala nam na bieżąco dostosowywać się do zmieniających się realiów rynku budowlanego.

Prawo budowlane, Kraków - szeroki zakres świadczeń prawnych

Jako doświadczona kancelaria prawna możemy zaoferować kompleksową pomoc prawną dedykowaną zarówno osobom fizycznym, jak i podmiotom gospodarczym oraz organom administracji publicznej. Działamy na rzecz spółek prawa handlowego, pomagając im w zakresie prawa budowlanego w Krakowie.

Jakość naszych usług potwierdzają liczne trwałe współprace z wieloma podmiotami. Zatem jeśli planujesz inwestycję, potrzebujesz wsparcia w zakresie uzyskania pozwolenia na budowę w Krakowie lub spotkałeś się z problemami związanymi z prawem budowlanym, nie wahaj się z nami skontaktować.

Nasz zespół doświadczonych prawników jest do Twojej dyspozycji, gotowy dostarczyć fachową pomoc na każdym etapie prac. Współpracując z nami, masz pewność, że Twoje inwestycje są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i w najlepszym interesie. Nasz priorytet to sukces oraz satysfakcja klientów.