szybki kontakt 531 695 117 / 669 524 010

Agnieszka Poniewierka Kancelaria Radcy Prawnego

Radca prawny Agnieszka Poniewierka

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aplikację radcowską odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.
Pierwsze kroki w świadczeniu pomocy prawnej stawiała już w okresie studiów, jako członek jako członek Sekcji Prawa Pracy Uniwersyteckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, udzielającej pomocy prawnej osobom niezamożnym. 
Dalsze doświadczenie zawodowe zdobywała, współpracując z renomowanymi krakowskimi kancelariami prawnymi oraz świadcząc usługi prawne na rzecz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie. 
Specjalizuje się w prawie cywilnym, w tym prawie rodzinnym i opiekuńczym, oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie spraw odszkodowawczych.
Zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej osobom fizycznym oraz małym i średnim przedsiębiorcom.
Biegle włada językiem angielskim.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48) 669-524-010

 

Radca prawny Wiktor Poniewierka

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Ponadto, absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa ochrony środowiska w prawie Unii Europejskiej i w prawie polskim prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Aplikację radcowską odbył przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. 
Specjalizuje się w prawie administracyjnym, w tym prawie budowlanym, prawie planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz prawie ochrony środowiska, a także prawie podatkowym i celnym.
Posiada liczne sukcesy zawodowe w zakresie postępowań celnych, postępowań akcyzowych i postępowań podatkowych w zakresie podatku od gier hazardowych, opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i prawnych oraz opodatkowania podatkiem od towarów i usług w szczególności w zakresie tzw. karuzeli podatkowych.  
Reprezentuje przedsiębiorców w ramach postępowań prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz postępowań przed Głównym Inspektorem Sanitarnym, Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Inspektoratami Inspekcji Handlowej.
Prowadzi liczne sprawy rejestrowe w zakresie fundacji, stowarzyszeń oraz spółek prawa handlowego z uwzględnieniem przekształceń mających na celu optymalizację podatkową w zakresie formy prowadzonej działalności gospodarczej.
Autor wielu publikacji specjalistycznych, w tym cenionego przez profesjonalistów komentarza do ustawy z dnia 19 marca 2004 roku Prawo celne (wyd. Wolters Kluwer).
Radca prawny wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48) 531-695-117