Agnieszka Poniewierka Kancelaria Radcy Prawnego

Radca prawny Agnieszka Poniewierka

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Aplikację radcowską odbyła przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.
Pierwsze kroki w świadczeniu pomocy prawnej stawiała już w okresie studiów, jako członek jako członek Sekcji Prawa Pracy Uniwersyteckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, udzielającej pomocy prawnej osobom niezamożnym. 
Dalsze doświadczenie zawodowe zdobywała, współpracując z renomowanymi krakowskimi kancelariami prawnymi oraz świadcząc usługi prawne na rzecz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabierzowie. 
Specjalizuje się w prawie cywilnym, w tym prawie rodzinnym i opiekuńczym, oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe w zakresie spraw odszkodowawczych.
Zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej osobom fizycznym oraz małym i średnim przedsiębiorcom.
Biegle włada językiem angielskim.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48) 669-524-010

 

Radca prawny Wiktor Poniewierka

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Ponadto, absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa ochrony środowiska w prawie Unii Europejskiej i w prawie polskim prowadzonych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Aplikację radcowską odbył przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. 
Specjalizuje się w prawie administracyjnym, w tym prawie budowlanym, prawie planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz prawie ochrony środowiska, a także prawie podatkowym i celnym.
Posiada liczne sukcesy zawodowe w zakresie postępowań celnych, postępowań akcyzowych i postępowań podatkowych w zakresie podatku od gier hazardowych, opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i prawnych oraz opodatkowania podatkiem od towarów i usług w szczególności w zakresie tzw. karuzeli podatkowych.  
Reprezentuje przedsiębiorców w ramach postępowań prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz postępowań przed Głównym Inspektorem Sanitarnym, Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Inspektoratami Inspekcji Handlowej.
Prowadzi liczne sprawy rejestrowe w zakresie fundacji, stowarzyszeń oraz spółek prawa handlowego z uwzględnieniem przekształceń mających na celu optymalizację podatkową w zakresie formy prowadzonej działalności gospodarczej.
Autor wielu publikacji specjalistycznych, w tym cenionego przez profesjonalistów komentarza do ustawy z dnia 19 marca 2004 roku Prawo celne (wyd. Wolters Kluwer).
Radca prawny wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

Publikacje

  1. Prawo celne. Komentarz”, wyd. Wolters Kluwer, 2015
  2. Kto może podpisywać decyzje administracyjne?”, Radca Prawny nr 134, luty 2013, Dodatek Naukowy

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. (+48) 531-695-117